Sbírám vše!


Ninja Game Adventure

04.04.2014 20:03

Opět jsem po dlouhé době podlehla skákačce, kterou jsem náhodou objevila - Ninja Game Adventure.

Je to klasická ninjovská skákačka, odehrála jsem jich už dost. A opět mne potrápila, navíc jsem nenašla walkthrough. Hra  má deset levelů. Do šestého je to jednoduché, nejsou ukončeny soubojem. V šestém levelu  ale musíte celou  skupinu samurajů na konci  vyvraždit, abyste se dostali do sedmého. Od sedmého levelu je  na konci vždy  souboj: 7.  level - lučištník, 8.  level - mandarin, 9.  level - borec s "motorovou pilou", 10. level - létající objekt řízený škodolibcem.

Algoritmus v  levelech 7 - 9 jsem objevila rychle: přeskakovat a zasahovat, hlavně zezadu. Ovšem desátý level mi dal zabrat. Algoritmus tam byl trochu moc složitý. Takže:

1.Když  hlavně dvou bočních  raket  směřují dolů, bude létající těleso kropit střelami celou délku  pole zprava doleva - než jsem objevila, že nemusím skákat jako králík, ale stačí se schovat na pravou stranu, kde je nezasažitelné místo, trvalo to.

2. Když jsou boční rakety ve vodorovné poloze, pojíždí těleso a vydává směrem dolů záblesky. Stačí popoběhnout dál, těleso se vždy zastaví a ninja se tak blesku vyhne.

3. Začala jsem tím, že jsem odstřílela obě boční rakety, ovšem, pak jsem nevěděla, co hlavní těleso zamýšlí, kam se vrtne. Takže je lepší nechat boční rakety žít a v okamžiku, kdy se připojí k tělesu, skočit a švihnout mečem. A to pořád opakovat, skákat v okamžiku spojení. Pokud je kabina otevřená, propadne ninja dolů a ztratí život. 

4. Opakují se cykly popojíždění se svěšenými raketami a kropení celého pole, odpojení raket a střílení do kříže, odpojení raket a klesnutí  na bok pole, zde jsou dobře zasažitelné, ale je lépe je nechat žít. A spojení raket s objektem, v tuto chvíli je nejlepší skočit a posekat ho.
A tak jsem to dnes dohrála a osvobodila učitele. Bylo to zavčas, už mne z toho bolely karpály.

 

A ještě jedna perlička. V šestém kole jsem se zasekla a nemohla vylézt první vyšší  stěnu, Až posléze jsem zavzala, že je tam upgrade, kterým si zvyšujete doskok až na maximum. Já teda to šesté kolo zvládla bez upgradů, ale bylo to hodně náročné.

—————

Zpět