Sbírám vše!


Skákačky pro babičky

06.08.2010 21:22

Letní čas znamená vyplnit vnoučatům volno od školy.Takže se zase po delší době specializuji na skákačky či logické hry.

Logické hry,které jsem poctivě odehrála jsou zde.

Hry na spolupráci, které jse poctivě odehrála jsou zde

Ze skákaček jsem se vypracovala v roce 2010  na Treasure Cove, neboli "létajícím papouškovi".

 

Skákačky, které mne zaujaly v poslední době,jsou zde

 

Pořád jsem ve fázi zlepšování se v práci s myší. Proto se mi zalíbila hra Adventure Island. Od 16. kola to bylo docela pracné, úkol je dán: zabít  gorily, sbírat drahé kameny, uběhnout  určitou vzdálenost.... a za sebrané penízky se dá něco koupit v shopu - kupovala jsem zásadně štíty, ale nenaučila jsem se je používat v průběhu kola, pouze kliknout na nabídku na začátku kola (nevím, zda to jde i v průběhu kola). Banán jsem měla jednou, tím se dá pokračovat ve hře.  Celkově jsem si tu hru ale užila.

Rabbit Samurai mne zaujala proto, že je o práci s myší, kterou se snažím teď svým "tabletem postiženým" vnukům vnutit jako nácvik dovednosti. Mně samotné to dělá potíže, uvidíme, co dostanu z nich za výkony!

 

Diamond Hollow-2. Než jsem se naučila levou rukou chodit a skákat a pravou ovládat myš, tak to trochu trvalo - až do 4. kola, pak už jsem jela jako stříbrná pila..... a když jsem skončila sedmý level, našla jsem tam kolonku ESCAPE, kde se skáče pořád nahoru a nahoru, až do vyčerpání životů. Dnes naskáču přes tisícovku, maximum jsem měla 1240, ale nácvik byl dost dlouhý.

 

Dragon Warrior The Dragon Scroll. Po dlouhé době jsem si zase užila hezkou skákačku o třech levelech. Na konci každého levelu je souboj s bossem, u prvního se musí po něm házet sudy a kameny, u druhého kameny a třetího bosse dostanete, když všechno vymlátíte a jeho taky. Jinak se jen skáče a zabíjí nepřátelé, kterých jsou houfy, ale dá se jim utéci a vyhnout. Nejlepší je v treím levelu snažit se dostat rychle nahoru, nepřátelé skáčou sami dolů a když nespadnete za nimi a budete rychle pokračovat výš a výš, tak je nemusíte překonávat.

 

Another planet je skákačko-logická střílečka

 

Trochu trapné bylo, že jsem vnoučkovi chtěla najít hru, kterou by zvládl, Králíček Bakame, co sbírá zdravou zeleninu se nabízel, no a dalo mi samotné  docela práci, tu zeleninu do vítězného konce sezbírat.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Minulost -  do roku 2010

Red Beard

Dlouho jsem nenarazila na zajímavou skákačku, až náhodou mi ji otevřela vnučka. Ta to vzdala, já to dokončila. Rudý mužíček skáče, ale zároveň řeší logické problémy. Zpočátku jsem se nadřela, protože jsem nešla do diskuse a nezjistila si, že nemusím po třech životech skončit, mohu v Menu kliknout na "Continue" a mám opět tři životy a pokračuji pořád dál.Taky mi hned nedošlo, že pod vodou mohu vyskočit a nadechnout se, to byl největší zádrhel v 7. kole. Pak už je to jednoduché.

 

 Freaky Fun  jsme si užily obě, hlavně u toho poskakujícího měsíce.

 

Skákání Romea pro  Julii ve hře Romeo už jsme  dokončily. Opět musím konstatovat, že trénink dělá mistra, kdo se dostane přes šesté kolo, tak pak už hravě má vše v rukách a jede až do konce rychlým tempem.

 

 

 Dokončili jsme zdárně dvouručně hru The Forest Temple, to je tedy zase nový zážitek z kooperace !

 

A taky jsme se bavily  The Cave Escaper.

Teda hlavně já. Zasekla jsem se jen v kole 47, kde jsem nebyla schopná vyšplhání po žebřících, dala jsem tomu tři večery úporného tréninku, než se mi to podařllo. Ten žebřík  byl všude dost hnusný.

Ostatní vše se dalo zvládnout bez nápovědy, to se musím pochválit, i když celá procházka hrou je na Youtube

 

Nevím, nevím, jestli Soccer Balls není více sportovní hra, ale chce logiku i postřeh, tak jsem ji zařadila sem. Byla velmi uklidňující, najít si algoritmus, soustředit se na přesné zacílení a střelit. V jednom kole jsem musela sáhnout k nápovědě, v některých kolech jsem opakovaně cílila hodně dlouho. Kol je 36, od nejlehčích k nejtěžším.

 

Nápověda je na Youtube

 

The great escape mi dalo pěkně zabrat, jsou to tři kola a než jsem se s nimi probojovala! To bylo samé Try again! nejdříve jsem to rozjížděla myší, ale pak jsem přišla na to, že je možno použít Enter klávesu, což zrychlilo mé pokusy.

 

The Ice breaker je zařazen v postřehových hrách, ale pro mne je to jedno. Je frustrující narážet opakovaně hlavou do zdi.Ale nakonec jsem borce vysvlečeného ze saka do košile taky viděla. Přišla jsem na fintu, nesmí se sledovat běžící muž, ale obrazovka v pravém rohu, kde se objevují ledové zdi. Těch zdí je 13.

 

The forest warrior zase rozehrála vnučka, vzdala to a já se s tím dokončením pěkně nadřela. Copak skákání, to jsem zvládla, ale ty mezihry!

1.Robot - je nutno ho přeskakovat a vždy když vypustí raketu tak tu raketu namířit zpět na něho - 5x.

2.Ledová panna - ta mi dala zabrat! a nápověda nikde. Až jsem přišla na to, že je nutno vrhat mezerníkem ( úder) oheň na ní, tak aby ji zasáhl.  Několikrát, vždy při zásahu zrudne. Přeskakování je ale pěkně záludné.

No a pak už je to malina. Drakulovi se jde po krku.

 

 

Panic in chocoland  je skákačka s propočítáváním, jak vysoko a rychle se vznášet, jak člověk trochu přidá na síle, neštěstí je hotovo. Opravdu jsem myslela, že třetí kolo neprojdu, ale nakonec jsem zvládla i to poslední, čtvrté.  Informace o hře zde

 

 

Alex in Danger vypadala velmi jednoduše, myslela jsem, že ji zmáknu za večer, ale pak se mi hromadily chyby a zbrklosti, tak to trvalo déle, jsou to čtyři kola.

 

Taky jsem konečně vyzkoušela Flash Sonic. Docela akční. A jen dvakrát dvě kola s dvěma mezihrami, kde je úkolem skočit a praštit do létajícího tělesa vícekrát za sebou, to bylo lehké.

 

Jen tak pro oddech jsem zkusila Cursed Cave  Crusade na motivy pirátů z Karibiku. Na konci prvního kola jsem uvízla dost dlouho, než jsem se naučila zabíjet toho chlapíka s jakýmsi lasem.Až jsem přišla na algoritmus. Pravidelně skákat přes něho v takovém rytmu, abych se vyhnula lasů a vždy píchnout, nejlépe zezadu. Pak jsou dvě klasická podkola a znovu chlapík s lasem na konci druhého kola. A ve třetím kole stojí na skále muž s mečem, který mne vždy shodil dolů a musela jsem zase stavět sudy. Ani nevím jak, ale zapíchla jsem ho.

 

Dlouho jsem se k žádné pořádné skákačce, co by mne zaujala nedostala. Po pubertálních děvčatech jsem dokončila jen Sousedé ze záhrobí, co tu rozehrály, bylo to lehké hlavně protože když člověk ztratil životy, tak začínal tam, kde skončil, nemusel jít od začátku.

 


A zasekla jsem se na dlouho ve skákačce Gum Drop Hop 3, která je první, co jsem nedohrála a vzdala to. Když se přijde na duhové pilíře, je tam místo, kde nejde prostě přeskočit. Zkoušela jsem to tisíckrát! Takže jsem skončila s více než 4000 body a dál to nejde.

 

Vánoční vaření 2012 jsem prokládala pružným mužíčkem ze skákačky Pendulums2.

Má 10 kol, ale rychle se dá dosáhnout cíle, ovšem se sběrem  bodů jsem  skončila jako zizi někde na 4 straně s 2700 body.

 

A tady zase jedna skákačka, kterou jsem mohla odehrát o pololetních prázdninách společně s vnučkou, jmenuje se  Mimo realitu a je to milostný příběh panáčka a slečinky o sedmi levelech, slečinku mu unesli létající talíře a na konci, po boji s vesmírnou lodí, ji zachrání. Přijemná hra.

Náhodou se mi objevila nějaká dívčí skákačka Play Temple Run Online , určitě mi ji tam nějak pokoutně nasunula vnučka. Vypadala jednoduše a nakonec mi dala zabrat. Nebyla jsem schopná dořešit styl skoků na těch dvou zvýšených místech se závěsy a plošinami. Vyzkoušela jsem vše, a nakonec objevila, že se panáček zavěsí, rozhoupe nohama dopředu dozadu jako na houpačce a pak teprve skáče, ať už dopředu nebo dozadu.

Ale stejně jsem tu skákačku nedohrála - poslední desátou "kabelu" jsem nezískala, nevím, jak se k ní dostat! Viz obrázek.

 

Dlouho jsem skákačky nehrála, se zlomeným obratlem a korzetem se nedá sedět u počítače. Ale znovu jsem začala. Buď už jsem se vypracovala, nebo je hra Frizzle Fraz 3 velmi jednoduchá, odehrála jsme jak Frizzle Fraz 1,Tak Frizzle Fraz 2 a opravdu, hodně kol jsem udělala rovnou napoprvé, jen párkrát jsem se zasekla.

 

A jen co se mi obratel upravil, pro změnu mne začaly zlobit ruce ( náběh na karpální tunel, že by na tom měly podíl skákačky?). Přesto jsem narazila na jednu krátkou a jednoduchou, Tofu Ninja a radostně si zaskákala. Walkthrough je tam celý, není ale potřeba, jen ten poslední souboj mi dal docela zabrat.

 

Horší byla další skákačka The Primitive, která má šest kol. První a druhé kolo je střílečka na přesnost, třetí už mi dalo zabrat - musíte vystřílet krokodýly a skáčete po skalách, čímž se ztratí  stabilita míření,  čtvrté je mechanické vystřílení prasátek proložené střílením primitivů. A přišlo páté kolo, ach jo! To mi dalo zabrat. Skoky z chatrče do chatrče a přitom střílet! Mockrát jsem ho opakovala, než jsem našla nejlepší cestu tak, aby  indiáni  při mém pohybu nezačali střílet a já je vestoje a v  klidu mohla odkrouhnout. A šesté kolo je zase mechanická střílečka, jenže na každého z těch obrovských pěti černochů potřebujete ke třiceti střelám  "páté  generace" za 1500 dolarů.  To si člověk musí v průběhu hry nashromáždit, tedy neplýtvat střelivem..........a střílet po těch lehkých objektech z pistole dá opravdu karpálu zabrat. Ale je dohráno, mohu nějakou dobu rehabilitovat.

 

A zase mi ta škodolibá vnučka, která zná mou zálibu ve skákačkách, podsunula něco, co mne zaujalo, bohužel jsem to nedokončila.

Give Up je hra o 40 levelech, jenže problémem je, že se nedá přerušit. Jiné hry zůstanou v počítači, když ho zavřete a otevřou se vám v tom kole, kde jste skončili. Tahle ne! Takže když jsem se prodrala se ztrátou asi  2000 životů  32. levelem, omylem jsem si hru zavřela a ona zmizela. Já bych to nevzdala! Tlačítko Give Up není pro mne, ale znovu hned tak nezačnu. Do toho 30. levelu to šlo, ale potom teda než jsem ty tři úrovně zvládla, měla jsem vždy červený podklad  od krve místo černého a na dva levely jsem vyplýtvala 1000 životů...... No, odpočinu si a až bude více času, tak to dohraji.....

....a  dohrála hned následující den, naštěstí jsem měla volnou velikonoční neděli. Nápovědu jsem potřebovala jen v 39. kole. A sice jsem hýřila červení, od toho 30. kola to už není žádná legrace, ale ukončila jsem to tak nějak s 1500 životy.

Na konci hry je zhodnocení autorů: "Vítězství. Zvládl jsi to. Nemysleli jsme si to. Jsi neuvěřitelně tvrdohlavý!" No, hrála jsem horší hry, ale žádnou pod takovým tlakem, že si ji zavřu a budu začínat znovu. 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Limbo je  kultovní skákačka se silně logickými prvky. Wikipedie ji věnuje hodně velkou stránku, bohužel jenom v angličtině.

Čtenářská recenze hezky vystihuje atmosféru hry. A mně se taky moc líbila, i když ke konci jsem musela sáhnout k instruktážnímu videu, ani ne tak kvůli logice, jako nastudovat tu rychlost prstů ke zvládnutí problému. Naštěstí je nápověda  precizně zpracovaná ve walkthrough 1 - 7. Moc děkuji autorovi.

K ovládaní  stačí jen 5 tlačítek,šipkami pohyb, klávesa Control slouží k interakci s nejrůznějšími předměty a objekty.

Poslední obrázek z právě dohrané hry, Limbo se setkává se svou sestrou.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

—————

Zpět