Sbírám vše!


Swordless Ninja - návod

22.11.2011 19:25

Swordless Ninja je další hra z ninjovských variací, která mi dala zabrat.Všechno by šlo, ale projít  bezchybně poslední level a zabít tříokého Gorbazakiho mi trvalo týden.

Popis
 Mabushi tvořil ideální pár s Myuki, největší krasavicí ve městě. Tříokému netvorovi jménem Gorbazaki však nebyl jejich idylický vztah po vůli, protože sám cítil k pohledné Myuki sympatie. Jednoho dne  Myuki unesl a navíc odcizil Mabushimu jeho slavný meč. Mabushi  neprodleně vyrazil  získat zpět milovanou přítelkyni  i mocný meč. Nemaje zbraně, musí ninja ničit své protivníky tím způsobem, že jim skočí na hlavu. 

Cílem je na konci každého levelu dosáhnout Yin-Yang symbol. Je dobré sbírat mince štěstí, když jich získáte 100, máte extra život. Lze je nalézt všude, také uvnitř boxů, které můžete otevřít násilím skokem do nich. Ale ukládají se nevím kde.

Také sbíráte švestky, v každém kole je jich skryto 6. Pokud je získáte všechny, má hvězda splněného levelu žlutou barvu, pokud nějakou nenajdete a level uzavřete, je hvězda červená. Ale švestky se dají dosbírat i po dohrátí hry a zabití Gorbazakiho. Já dohrála s 64 % a pak dosbírala švestky na 95 %.

Hra má tři souboje s bossem, vždy po několika levelech, ty první dvě nestvůry  se dají zvládnout, u posledního Gorbazakiho jsem nemohla najít algoritmus. Video s walkthrough bohužel autor z youtube odstranil, tak jsem si musela vystačit sama.

Prvního ještěra  jen tak poskáčete.

 

Druhého draka musíte poskákat taky, máte na to nahoře takové odpočívadla, pozor, padají na ně  nečekaně zelení panáci. A taky mu už šlehají plameny z tlamy v nečekaných intervalech.

 

Algoritmus souboje s  třetím bossem Gorbazakim - spadnete dolů do kobky, vyhýbáte se plamenům, které pravidelně vyšlehnou z tlamy nestvůry, můžete ji přeskakovat, ale nesmíte se jí dotknout, můžete ji podběhnout, vždy nepravidelně vyskočí do výše. Za chvíli začnou přilétat mouchy, ty můžete skolit meči a hážete je do očí nestvůry. Musíte se trefit stvůře do hlavy, jinak je hod k ničemu. Trefit se musíte pětkrát.

Bonus: S sebou si můžete vzít dvě mouchy už seshora. Jednu srazíte padáním dolů, druhou musíte srazit v letu do propasti. A to tak, že letíte dolů zády, obrátíte se když stěna končí a mouchu srazíte rovnou dolů k Gorbazakimu.

Doporučuji mít tmavě hnědý plášť, aby  člověk  mohl ztratit dva životy při házení much na stvůru.


Ovládání
pohyb – šipky nebo W,A,S,D, skok – K nebo Z, zvednutí objektu a hod – L nebo X

Bonusy

Ani netuším, jak se vytváří ty možnosti, které jsou tady v tom výukovém videu.

Já se dostala jen k tomu, že v  někde v boxu byla skryta odměna ve formě modrého pláště a tím pádem ovládal jeden meč,kterým háže a tmavěhnědého pláště, tím pádem ovládal trojmeč do všech stran. A objevila jsem to, že v domku úplně na začátku (první level) jsou schovány meče, které si může Ninja vyzvednout kdy chce.

 

Ale dosáhla jsem vítězství a Ninja získal svou Myuki zpátky.

 

 

—————

Zpět